نوامبر 19, 2018

بلوک شیشه

بلوک شیشه‌ای یا گلاس بلاک (Glass Block) به قطعاتی گفته می‌شود که از جنس شیشه ساخته می‌شوند این قطعات جداي از  جنبه هاي تزئینی، كاربردهاي بسياري دارند. برای اتصال آنها معمولا از ملات يا چسب به همراه اسپيسر يا جدا كننده استفاده می‌شود. بلوک‌های شیشه‌ای از دهه ۱۹۰۰ ساخته شدند و بیشتر برای تامین نور طبیعی ساختمان توسط دیوارها کاربرد دارند. امروزه در معماري روز جهان، بلوك شيشه هاي نقش ويژه اي را ايفا مي نمايد و مهندسان و طراحان و آرشيتكتهاي معتبر بين المللي از اين محصول در راستاي ايجاد فضاهاي دكوراتيو استفاده مي نمايند.

براي دانلود كاتالوگ بلوك شيشه اي اينجا را كليك كنيد


انواع بلوک‌های شیشه‌ای عبارتند از :


 – • بلوک‌های شیشه‌ای مات

– • بلوک‌های شیشه‌ای طرح‌دار

بلوک‌های شیشه‌ای شفاف- • 

– • بلوک‌های شیشه‌ای رنگی

 

 بلوك های شیشه ای از برتریهای قابل توجه ذیل برخوردارند:

  1. افزایش فضای مفید داخلی به واسطه ضخامت دیواره 8 سانتیمتری در مقایسه با دیوارهای آجری سنتی که حداقل 15 سانتیمتر است.

  2. امکان استفاده در جداسازی های فضاهای داخلی با حفظ روشنایی کافی
  3. خواص بالای ایزولاسیون (صوتی-گرمایی)

  4. سبک بودن دیوار ساخته شده در مقایسه با دیوارهای آجری سنتی 
  5. امکان بکارگیری طرحها و رنگهای مختلف در یک یا چند دیوار بنابر هر نوع سلیقه

  6. سادگی و سرعت عمل بالا در نصب و بکارگیری بلوك شیشه ای در مقایسه با آجرهای سنتی. زیرا مراحل مختلف و متعدد دیوارکشی سنتی شامل آجرچینی، گچ و خاک، سفیدکاری و نقاشی وجود نداشته ولي در بلوك های شیشه ای تنها شامل آجرچینی و بندکشی است.

  7. قیمت تمام شده (شامل مصالح و دستمزد) یک متر مربع(در دو طرف دیوار) دیوار شیشه ای در مجموع و در مقایسه با دیوار سنتی ارزان تر خواهد بود زیرا در دیوار سنتی بعد از آجر چینی مراحل گچ و خاک، سفیدکاری و رنگ آمیزی برای دو سمت دیوار همچنان باقی است که هزینه های قابل توجهی را به قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار سنتی اضافه خواهد کرد.

  8. نظافت و سادگی در دیوارهای شیشه ای به گونه ایست که حتی در فضاهای مسکونی به سادگی قابل انجام و کمترین مزاحمت را برای ساکنین دارد. نظافت و تمیزی دیوار شیشه ای به راحتی تنها با یک دستمال نمدار و برای سالیان طولانی انجام می گردد در حالیکه دیوارهای سنتی حداقل هر چهار سال نیاز به رنگ آمیزی دارند.

  9. امکان بکارگیری بلوك های شیشه ای در تمام یا بخشهایی از نمای ساختمان.

  10. مکان بکارگیری بلوك های شیشه ای در ساخت سکوبندی آشپزخانه و یا میز اوپن آن.